Meist 

SciStar Consulting OÜ on 2023 aastal vajadusest loodud - unikaalsete oskuste pagas osutus vajalikuks erinevatele inimestele.

 

Aitame kui oskame ning, kui ei oska, aitame leida kes oskab. 

 

Võimatuna näivad olukorrad on lahendatavad. Selleks on tihti lihtsalt vaja vaid uut vaatenurka.

 

Pakume uue vaatenurga

Jana Paju-Hamburg

2006. aastal asusin õppima Tallinna Ülikooli füüsikat ning samas tuli asuda ka valdkonnas tööle. Algas teadmiste kogumine väga erinevate nurkade alt.

 

Õpetamiskogemust oman peamiselt füüsikas aga ka muudes sellega piirnevates valdkondades (laiemalt STEMis) ja väga erinevates vanuserühmades - alates 2. klassi õpilastest kuni magistrantideni. Erinevate koolide ja kõrgkoolide tahvlite ees olen seisnud aastaid - nii tunni, labori kui loengu vormis, sh arendanud rohkelt õppematerjale ja praktilisi/tehnilisi juhendeid, ka e-kursusi.

 

Energia Avastuskeskuses metoodikuna olen omandanud palju kogemusi aktiivõppemeetodite, lõimingu ja projektõppega STEAM valdkonnas, arendades ja testides kooliealistele mõeldud haridusprogramme ja muid tegevusi erinevateks üritusteks. Keskuses töötades sain ka suurepärase kogemuse teaduskommunikatsioonis ja -populariseerimises. Mul oli palju põnevaid võimalusi ja väljakutseid, näiteks näituste loomine, eksponaatide infotekstide koostamine ning filmide ja raamatute toimetamine. Erinevates rollides osalesin mitmetes rahvusvahelistes projektides, sealhulgas H2020 projektides. Olen leidnud koostöövõimalusi koolidega konsultandina, piloteerides projektipõhise õppenädala läbiviimist välise konsultandina.

EdTechi ja startupi kogemust olen kogunud Area9 Lyceumist õppeinseneri rollis ja Single.Earthis teadurina töötades. Õppeinsenerina koostasin eelkõige füüsika ja matemaatika õppematerjale ning retsenseerisin ka teiste STEM valdkonna õppematerjale teistetehisintellektil baseeruvale õppesüsteemile. Single.Earthis tegelesin keskkonnaväärtustamise erinevate aspektidega - loodusliku mitmekesisuse hindamisega, kaugseire ja sellega seonduvaga.

 

Teadustööd olen teinud alates 2013. aastast eri valdkondades. Doktoritöö kaitsesin 2021. aastal plasma ja materjalide interaktsioonide kohta. Ökoloogiaga sain sinasõbraks Single.Earthis.
 Sellest tulenevalt oskan teadustekste nii kirjutada kui toimetada, ei jää hätta ka tehnilise kirjutamisega.

 

Kõige eelmainitu osas oskan nii konsulteerida kui ka otseselt aidata. Et mulle aga meeldivad väljakutsed ning huvialad on laiemad kui siin toodu, võib küsida abi ka muude valdkonda puudutavate ettevõtmistega seoses.

🎧 Kuula Janat külalisena  Podcastis Karjäärikäänakud.
📰Loe Jana kirjutisi 
tema e-portfoolios.

Berit Väli

2000. aastal alustasin õpinguid tollal veel Tallinna Pedagoogikaülikoolis gümnaasiumi füüsikaõpetaja (lisaks põhikooli matemaatikaõpetaja) erialal, mille bakalaureusekraadi omandasin 2005.a.

 

2004.a. alustasin tegev õpetajana tööd gümnaasiumiastmes. Paralleelselt koolis töötada ja magistrantuuris õpingutel osaleda oli 2005.a. uus väljakutse. Teadusmagistri füüsikas omandasin Tallinna Ülikoolis 2007.a. Õpetajana jätkasin üldhariduskoolis alates 2009.a..


2011.a. läksin tööle Tallinna Ülikooli, kus õpetasin füüsikat bakalaureuse tudengitele ja tegelesin aktiivselt ka tulevaste õpetajate õpetamisega magistritasemel. Lisaks osalesin erinevate õppekavade arendamise protsessides. Samuti jäi ülikooli tööperioodi aktiivne suhtlus ja koostöö erinevate üldhariduskoolidega üle Eesti (lisaks olin Noored Kooli programmis juhendajana).

 

Aastast 2017 siirdusin tööle üldhariduskooli, kus andsin nii füüsikat, loodusõpetust, matemaatikat kui ka tegelesin algklassi tasemel loodusringi juhendajana.

Aastal 2022 avanes võimalus kaasa lüüa uue kooli loomises just gümnaasiumi füüsikaõpetajana. Esimene kooliaasta Saue Riigigümnaasiumis oli kui sõit ameerika mägedel - tuli leida loovaid lahendusi praktiliste tegevuste toomiseks tundi ja samas tasus see end kuhjaga ära. Pooldan täielikult õppimist, kus teooria-ülesanded saavad tuge laboratoorsetest töödest ja aitavad õpilastele tekitada suurepärase ahhaa! teadmise.